Grodziscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 5 mężczyzn. Osoby w wieku od 16 do 29-lat wpadły na posesji podczas rozcinania zabytkowego samochodu. 4 dorosłych przyznało się do winy i dobrowolnie poddało karom, nieletnim wkrótce zajmie się sąd rodzinny. Przestępstwo usiłowania kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Przed 16.00 grodziscy policjanci z Zespołu Wywiadowczego pełniący służbę na terenie miasta zwrócili uwagę na pojazd zaparkowany przed niezamieszkałą posesją. W otwartym bagażniku i obok samochodu leżały metalowe części innego pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast zainteresowali się właścicielem auta. Po krótkiej obserwacji posesji policjanci zauważyli w jednym z garaży kilka osób zajętych pracą. Szybko okazało się, że 4 mężczyzn rozcina jakiś pojazd na części. Wkrótce do 25-latka, 29-latka, 26-latka i 16-latka dołączył również 20-latek, który przyniósł kupione właśnie nowe tarcze do szlifierki.

Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich mężczyzn i zabezpieczyli znalezione przy nich przedmioty. Po skontaktowaniu się z właścicielem posesji policjanci potwierdzili, że zatrzymani mężczyźni weszli na jej teren nielegalnie i próbowali ukraść zabytkowe samochody stojące w garażach. Z przygotowanych do kradzieży części właściciel rozpoznał swojego jaguara z 1938 roku. Kamil C., Adam Z., Rafał G. i Daniel K. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali karom. Sprawą nieletniego wkrótce zajmie się sąd rodzinny.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: