Grodziscy policjanci z zespołu wywiadowczego ustalili i zatrzymali mężczyznę, który po kradzieży alkoholu w sklepie zaatakował pracownika ochrony. 27–latek wpadł w ręce funkcjonariuszy w okolicy innej placówki handlowej. Wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z placówek handlowych w mieście, gdzie klient miał dokonać kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukradł kilka butelek drogiego alkoholu, a zatrzymany przez pracownika ochrony poza kasami, odpychał i uderzył go. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci zespołu wywiadowczego natychmiast ustalili rysopis mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. Zebrane przez nich informacje wskazywały na to, że może kierować się do innych placówek handlowych. Z jednej z nich funkcjonariusze otrzymali potwierdzenie o wizycie poszukiwanej osoby, która przemieszcza się samochodem. Chwilę później policjanci zauważyli wskazany pojazd i zatrzymali go na ulicy. 27-latek trafił do celi grodziskiej komendy.

Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dokonania kradzieży rozbójniczej. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dla zatrzymanego może być ona zwiększona o połowę, w związku z wcześniejszą karalnością za podobne czyny.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: