Kradzieże sklepowe miały być źródłem utrzymania 21-latka. Te bezprawne plany pokrzyżowali mu grodziscy kryminalni. Ustalony i zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał dotychczas 4 zarzuty dokonania tych przestępstw na naszym terenie. Za kradzieże grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu kradzieży kosmetyków o wartości prawie 1000 złotych z jednej z grodziskich aptek do działań wykrywczych ruszyli krymialni. Zebrane w sprawie informacje i materiały pozwoliły im wytypować podejrzanego o ten czyn. 21-latek został zatrzymany na terenie sąsiedniego powiatu.

Podczas dalszych intensywnych ustaleń, dotyczących  przestępczej działalności zatrzymanego, funkcjonariusze potwierdzili, że ten sam młody mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie jeszcze innych kradzieży na terenie naszego powiatu. Jak się okazało w ostatnim czasie mógł wynieść kilka zestawów klocków z dwóch placówek handlowych. Łącznie właściciele sklepów stracili prawie 3,5 tysiąca złotych.

Mężczyzna usłyszał dotychczas cztery zarzuty dokonania kradzieży mienia. Policjanci prowadzą dalsze ustalenia i nie wykluczają kolejnych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: