Wyszedł do policjantów… przez bagażnik

Dzięki właściwej reakcji świadków i szybkiej interwencji grodziskich policjantów udaremniona została kradzież wyposażenia auta, której próbował dokonać 36-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy zanim zdążył wyjść przez bagażnik samochodu z zabranymi przedmiotami. Marcin B. usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione przez niego przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 10 lat więzienia.

Po północy dyżurny grodziskiej komendy odebrał zgłoszenie o osobie, która miała podejrzanie zachowywać się na  jednym z parkingów. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Bardzo szybko odnaleźli mężczyznę siedzącego w zaparkowanym lanosie, który na ich widok położył się na siedzeniu. Na polecenie funkcjonariuszy pasażer wyszedł z auta.. przez bagażnik. Policjanci szybko ustalili, że 36-latek taką samą drogą  wszedł do samochodu i zabrał z niego różne przedmioty, które miał w torbie. 

Policjanci szybko ustalili właścicielkę pojazdu i potwierdzili, że znalezione przy zatrzymanym przedmioty znajdowały się w aucie. Zabezpieczone przez mundurowych rzeczy natychmiast wróciły do kobiety, a Marcin B.  trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. 36-latek przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Popełniony przez niego czyn zagrożony jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: