Zarzut usiłowania kradzieży samochodu z wyposażeniem usłyszał 37-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Dodatkowo mężczyzna wsiadł za kierownicę cudzego pojazdu, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za obydwa przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

Po 21.00 policjanci zostali wezwani do podgrodziskiej miejscowości, gdzie miało dojść do próby kradzieży pojazdu z elektronarzędziami w środku. Na miejscu funkcjonariusze zastali właściciela volkswagena oraz użytkownika samochodu, który ujął podejrzanego, zanim ten zdążył wyjechać z posesji. Mundurowi szybko ustalili dokładny przebieg zdarzenia i rozpoczęli kontrolę wskazanego im mężczyzny. 37-latek próbował tłumaczyć swoje zachowanie pomyłką. Jego argumenty po sprawdzeniu przez policjantów okazały się nieprawdziwe. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Po zgromadzeniu materiałów 37-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży samochodu, którego wartość razem z wyposażeniem została określona na 15 tysięcy złotych oraz kierowania tym pojazdem w stanie nietrzeźwości. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: