Niebezpieczna jazda 34-latka zakończyła się w policyjnej celi. Mężczyzna kierując Chryslerem w stanie nietrzeźwości doprowadził do zderzenia czterech aut i obrażeń ciała u trzech osób. Grodziscy policjanci w porę zatrzymali sprawcę wypadku, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i posiadał zakaz kierowania samochodem. Prokurator zastosował wobec kierowcy policyjny dozór. Za popełniony czyn grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Przed 20.00 grodziscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ul. Królewskiej. Na miejscu zastali kierowców i pasażerów 4 samochodów osobowych, które były uszkodzone. Trzech kierujących wskazało funkcjonariuszom mężczyznę, który jechał chryslerem i miał doprowadzić do zderzenia aut poprzez najechanie na tył jednego z nich. Policjanci natychmiast sprawdzili 34-latka. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo kierowca miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

34-latek został zatrzymany w celi grodziskiej komendy. Kierowcy i pasażerowie uczestniczący w zdarzeniu zostali skierowani na badania, po których okazało się, że trzech z nich doznało obrażeń ciała. Zatrzymany kierowca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego. Odpowie także za złamanie sądowego zakazu.

Tego samego dnia grodziscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali także nietrzeźwego kierowcę pojazdu ciężarowego w Książenicach i kierującego oplem po użyciu alkoholu w Jaktorowie. Eliminowanie takich niebezpiecznych kierowców z ruchu jest wciąż priorytetowym zadaniem funkcjonariuszy, którzy regularnie prowadzą kontrole w tym zakresie na wszystkich drogach powiatu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: