Najprawdopodobniej w II kwartale tego roku ruszy budowa dodatkowego toru WKD pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem. By prace ruszyły konieczne jest rozpatrzenie przez Krajową Izbę Odwoławczą skargi jednej z firm, która startowała w przetargu. Wiemy jednak jak będą wyglądały prace i utrudnienia w ruchu.

Budowa II toru interesuje bardzo wielu mieszkańców naszej okolicy. Interpelację w tej sprawie składał ostatnio grodziski Radny Norbert Cegliński. Dziś poznaliśmy na nią odpowiedź.

Z uzyskanych informacji wynika, że WKD planuje rozpoczęcie prac w II kwartale br. roku. By było to możliwe konieczne jest jednak zakończenie procedury przetargowej i podpisanie umowy z wykonawcą. Niestety do dziś to nie nastąpiło ze względu na odwołanie jednego z oferentów w przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Obecnie WKD czeka na wyznaczenie terminu rozprawy.

Udało nam się jednak dowiedzieć jak będą wyglądały same prace. Co ważne dla mieszkańców naszej okolicy, prace nie mogą wiązać się z całkowitym wyłączeniem ruchu pociągów pomiędzy Grodziskiem Maz. a Podkową Leśną. Możliwe jest jednak wprowadzenie ograniczeń prędkości co wiązać się będzie zapewne z wydłużeniem podróży, jak i zmniejszeniem częstotliwości kursowania pociągów. Dlatego planowane jest wprowadzenie dodatkowych połączeń autobusowych.

Największe utrudnienia przewidywane są w momencie planowanej przebudowy rozjazdów do Milanówka i przebudowy stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, podczas której możliwe jest ograniczenie ruchu pociągów do przystanku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.

Trzymamy więc kciuki za szybkie rozstrzygnięcie przed KIO i liczymy na sprawne prowadzenie prac.

Proszę Państwa wszystko wskazuje, że budowa drugiego toru kolei dojazdowej WKD na odcinku Podkowa Leśna - Grodzisk Maz...

Opublikowany przez Norberta Ceglińskiego Sobota, 2 kwietnia 2022
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: