Grodziscy policjanci ustalili i zatrzymali pięć kobiet w wieku od 24 do 60 lat, które zaplanowały sobie niecodzienny sposób na darmowe zakupy. Pracownica sklepu wpadła, gdy przy kasie nie skanowała zakupów czterech klientek. Wszystkie zatrzymane usłyszały zarzuty wspólnego dokonania kradzieży artykułów o wartości około 1600 złotych. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednego z miejscowych marketów, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu okazało się, że kierownik placówki ujawnił pracownicę, która kilka dni wcześniej nie wprowadziła na kasę części kupowanych towarów. Wskazana 34-latka została zatrzymana.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymana kobieta działała wspólnie z czterema klientkami, które robiły „darmowe zakupy” w sklepie. Wszystkie kobiety już następnego dnia trafiły do grodziskiej komendy. Wartość skradzionych przez nie artykułów została wyceniona na około 1600 złotych. Katarzyna M. oraz Anna G., Edyta J., Karolina G. i Aleksandra M. usłyszały zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają czy kobiety wcześniej nie brały udziału w podobnych czynach.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: