Zatrzymaniem dwóch mężczyzn i odzyskaniem kradzionych rowerów grodziscy policjanci zakończyli interwencję, podjętą po informacji od świadka kradzieży. 25–latek i 26–latek wpadli po pościgu prowadzonym przez funkcjonariuszy na terenie dwóch powiatów. Obaj bracia usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Poszukiwany za inne przestępstwo kierowca odpowie także za uderzenie w radiowóz, nie zatrzymanie auta i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. Decyzją prokuratora obaj zatrzymani zostali objęci policyjnymi dozorami.

W środę przed 17.00 do grodziskiej komendy dotarła informacja o osobach, które prawdopodobnie dokonały kradzieży roweru sprzed bloku. Sprawcy mieli wsiąść do białego busa i odjechać z miejsca przestępstwa. Dyżurny jednostki natychmiast do działań skierował załogi patrolowe. Funkcjonariusze szybko namierzyli poszukiwanego forda i ruszyli za nim. Kierowca nie reagował jednak na żadne sygnały policjantów do zatrzymania i wykonywał niebezpieczne manewry ulicami Grodziska Maz. i Milanówka. Wjeżdżając na chodnik, ominął  jeden z radiowozów, którym policjanci zablokowali skrzyżowanie, a w innym miejscu uderzył w bok radiowozu, próbującego go zatrzymać. Pościg za uciekającym samochodem zakończył się dopiero na jednej z ulic Błonia, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy.

Po zdarzeniu kierowca forda nadal próbował uniknąć zatrzymania i podjął ucieczkę pieszo. Ścigający go policjanci szybko namierzyli go na strychu jednego z bloków, obezwładnili  i zatrzymali. W pojeździe zatrzymany został także 26-letni pasażer forda. W bagażniku samochodu funkcjonariusze odnaleźli dwa rowery. Po sprawdzeniu danych obu zatrzymanych mężczyzn okazało się, że kierujący autem 25-latek jest poszukiwany przez sąsiednią jednostkę Policji do odbycia kary za uszkodzenie ciała innej osoby i posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Grodziscy policjanci dotarli już do właścicieli zabezpieczonych w samochodzie rowerów, skradzionych w Grodzisku Maz. i Pruszkowie. Wykonane dotychczas w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym braciom zarzutów wspólnego dokonania kradzieży, a kierowcy jeszcze trzech innych przestępstw. 25-latek odpowie za stosowanie przemocy wobec policjantów poprzez celowe uderzenie samochodem w radiowóz, nie zatrzymanie auta na polecenie funkcjonariuszy oraz nie stosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów. Prokurator zdecydował o objęciu mężczyzn policyjnymi dozorami.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: