W ręce grodziskich policjantów wpadło 3 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie włamania. 30-latek i 40-latek zostali zatrzymani chwilę po przestępstwie. U jednego z nich funkcjonariusze odzyskali skradzioną z mieszkania konsolę do gier. Następnego dnia do zatrzymanych dołączył ich 30-letni kolega. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. Łukasz K., Artur B. i Łukasz Z. usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania włamania. Ten czyn zagrożony jest karą nawet 10 lat więzienia.

Przed 16.00 dyżurny grodziskiej komendy otrzymał informację o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia szybko potwierdzili, że zostały wyważone drzwi wejściowe, a ze środka skradziono konsolę do gier. Funkcjonariusze natychmiast zebrali informacje o podejrzewanych osobach i rozpoczęli ich poszukiwanie w okolicy.

Już po kilku minutach policjanci zauważyli na ulicy dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał ustalonym wcześniej rysopisom sprawców włamania. Potwierdzeniem właściwego typowania była znaleziona przy jednym z nich poszukiwana konsola. 30-latek i 40-latek zostali zatrzymani, a odzyskany przedmiot zabezpieczony. Podczas kolejnych czynności funkcjonariusze ustalili dane trzeciego wspólnika i następnego dnia także zatrzymali 30-latka. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany listem gończym za wcześniejsze przestępstwa.

Cała trójka usłyszała zarzuty wspólnego dokonania włamania. Decyzją prokuratora Łukasz K. i Artur B. zostali objęci policyjnymi dozorami. Poszukiwany listem gończym Łukasz Z. trafi do aresztu.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: