Zatrzymaniem i zarzutami karnymi dla 3 mężczyzn zakończyły się zakupy znalezioną kartą bankomatową. Grodziscy kryminalni ustalili, że to właśnie dwóch 22-latków i 24-latek posłużyło się pozostawioną w bankomacie kartą. Wszyscy zatrzymani przyznali się do płacenia nią w różnych sklepach za alkohol. Mężczyźni skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Działania grodziskich kryminalnych rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu pokrzywdzonej o posłużeniu się jej kartą płatniczą, pozostawioną w bankomacie. Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności zdarzenia i miejsca, w których doszło do transakcji. Ustalenia policjantów prowadziły do trzech mężczyzn, którzy mogli wykorzystać nieuwagę właścicielki i przywłaszczyć sobie jej kartę, a następnie dokonać nią zakupów. Dwóch 22-latków i 24-latek zostało zatrzymanych jednego dnia w swoich miejscach zamieszkania.  

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych cała trójka usłyszała zarzuty karne. Jeden z 22-latków odpowie za przywłaszczenie karty i trzykrotne posłużenie się nią, pozostałym także postawiono zarzuty dokonania nieautoryzowanych transakcji cudzą kartą. Mężczyźni przyznali się do pięciokrotnych płatności w różnych sklepach za zakup alkoholu. Wszyscy dobrowolnie poddali się karom za dokonanie przestępstwa kradzieży z włamaniem. Popełniony przez nich czyn zagrożony jest karą nawet 10 lat więzienia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: