GKK Grodzisk Maz. triumfuje nad MKS Ochota Warszawa 78:33 w pierwszym meczu rewanżowym. Mimo braku w składzie kontuzjowanego Patryka Jasińskiego, zawodnicy GKK Grodzisk Mazowiecki zachwycili kibiców swoją grą.

Tydzień wcześniej drużyna z Grodziska Mazowieckiego umocniła swoją pozycję lidera w grupie A, odnosząc niesamowite zwycięstwo nad faworytem sezonu – MUKS Piaseczno. To była prawdziwa walka i niesamowity doping ze strony wiernych grodziskich kibiców. – Myślę, że kluczowym momentem przed meczem była prezentacja naszego zespołu. Zawodnicy, widząc, ilu zgromadziło się kibiców na hali, mieli jeszcze większą motywację, aby wygrać przed naszą publicznością. Na pewno ważna była „trójka” Olka Garbacza (GKK) w ostatniej sekundzie drugiej kwarty i czwarty faul Piotra Łazarka (MUKS Piaseczno) – mówi trener GKK Grodzisk Mazowiecki, Radosław Kusy.

GKK Grodzisk Mazowiecki jest w rewelacyjnej formie, co potwierdzają wyniki – wszystkie mecze pierwszej kolejki wygrane: 76:51 (z UKS La Basket Warszawa), 118:48 (z UKS Probasket MOSiR Mińsk Mazowiecki), 107:54 (z MKS Ochota Warszawa), 98:90 (z MUKS Piaseczno) oraz pierwszy mecz rundy rewanżowej 78:33 (z MKS Ochota Warszawa). To zdecydowanie efekt ciężkiej pracy i poświęcenia całej drużyny.

– Bardzo cieszy nas walka, chemia w zespole, cieszy to, że każdy za każdego idzie w ogień. Skutki tej pięknej współpracy widać na naszych meczach – mówi Radosław Kusy.

Od pierwszej do ostatniej minuty drużyna GKK kontrolowała grę, wygrywając każdą z czterech kwart. Zawodnicy nie tylko solidnie prezentowali się w defensywie, ale również błyszczeli w ataku. Warto zaznaczyć, że rywal zdołał zdobyć nieco ponad 30 punktów przez cały mecz, w tym tylko 1 punkt w pierwszej kwarcie, co świadczy o doskonałej pracy obrony.

Nie będę mówił, że nam się udało wygrać, bo tu nie można mówić o szczęściu, po prostu bardzo ciężko trenujemy i świetnie gramy – mówi Radosław Kusy. I dodaje: – Ten mecz zagraliśmy dla naszych kibiców, ale też dla Patryka Jasińskiego, który z powodu kontuzji pauzował dziś na ławce.

GKK zostaje z imponującym bilansem 5-0 i nadal jest na fali zwycięstw. Już 18 listopada wyjazdowy mecz z drużyną La Basket Warszawa.
W meczu z Ochotą punkty dla GKK zdobyli: Racinowski M. 14 pkt, Michalski A. 14 pkt, Karasiński B. 13 pkt, Garbacz A. 11 pkt, Maciak P. 10 pkt, Cygan K. 6 pkt, Kotwiński D. 6 pkt, Stanisławski M. 4 pkt.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zwycięska passa GKK Grodzisk Mazowiecki w Trzeciej Lidze Męskiej