Zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania autem mimo sądowego zakazu usłyszał zatrzymany przez grodziskich policjantów 36-latek. Mężczyzna wpadł przez niezapięte pasy bezpieczeństwa. Policjanci ustalili także, że kierowca posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli znaleźli przy nim i w samochodzie kilka opakowań z marihuaną i amfetaminą.

Policjanci grodziskiej komendy, patrolujący wieczorem rejon jaktorowskiej gminy, zwrócili uwagę na kierowcę audi, który podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli i sprawdzili mężczynę siedzącego za kierownicą. Szybko okazało się, że to wykroczenie nie będzie jedyną podstawą do dalszej interwencji wobec 36-latka. W policyjnej bazie danych ten kierowca od miesiąca miał zakaz prowadzenia pojazdów wydany na najbliższy rok przez Sąd Rejonowy w Łowiczu.

Podczas kontroli uwadze policjantów nie uszło zachowanie mężczyzny wskazujące na ukrywanie czegoś w ubraniu. Po sprawdzeniu okazało się, że w kieszeni kierowca miał torebkę z marihuaną. Podobne dwa opakowania z suszem roślinnym i białym proszkiem mundurowi znaleźli w przeszukanym samochodzie. Substancje zostały zabezpieczone, a ich właściciel poddany badaniom na zawartość środków odurzających w organizmie.

Dalsze czynności jaktorowskich policjantów potwierdziły, że w znalezionych przy kierowcy opakowaniach było łącznie prawie 7 gramów amfetaminy i marihuany. Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem mimo sądowego zakazu.,Policjanci sprawdzają jeszcze czy nie prowadził pod wpływem środków odurzających.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: