Kaczki szybko wróciły do swojej zagrody

Dzięki skutecznym działaniom jaktorowskich dzielnicowych właścicielka szybko odzyskała 8 skradzionych kaczek. Policjanci zatrzymali 34–latka, który przyznał się do włamania i kradzieży zwierząt z gospodarstwa. Ustalili także osobę, która je kupiła. 63–latek, u którego funkcjonariusze odnaleźli kaczki, usłyszał zarzut paserstwa.

Po zgłoszeniu włamania na jednej z posesji  w gminie, jaktorowscy dzielnicowi natychmiast zajęli się ustalaniem sprawców tego czynu. Z zawiadomienia wynikało, że nocą po rozcięciu ogrodzenia, z budynku gospodarczego zostało skradzionych kilkanaście kaczek.  Dokładna analiza informacji i dobre rozpoznanie pozwoliły policjantom szybko wytypować osobę podejrzaną o to przestępstwo. Następnego ranka funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, gdzie zatrzymali 34-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut karny i przyznał się do dokonania kradzieży z włamaniem.

Policjanci nie zakończyli na tym swoich działań. Podczas dalszych czynności ustalili miejsce, gdzie mogły trafić skradzione zwierzęta. Natychmiast pojechali na ustaloną posesję, gdzie odzyskali 8 kaczek. Zatrzymali tam także 63-letniego mężczyznę, podejrzanego o ich nabycie.  Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa i przyznał się do niego.

Zwierzęta wróciły do właścicielki zadowolonej z ich szybkiego odzyskania.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: