Policjanci z Jaktorowa ustalili miejsce przechowywania ponad 400 par różnych butów, pochodzących z kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze zatrzymali również 34-letniego właściciela garażu. Paweł O. usłyszał zarzut paserstwa. Policjanci nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Około miesiąca temu policjanci z Jaktorowa przyjęli zawiadomienie od mieszkańca Baranowa o włamaniu do pojazdu i kradzieży z niego około 600 par obuwia, które miały być przewiezione do jednej ze znanych firm. Od tamtej pory funkcjonariusze prowadzili szereg czynności operacyjnych, aby ustalić sprawców tego przestępstwa i odzyskać buty wycenione na około 50 tysięcy złotych.

Gdy tylko jaktorowscy dzielnicowi uzyskali informację o prawdopodobnym miejscu przechowywania butów, natychmiast pojechali to sprawdzić. W garażu na jednej z posesji, policjanci znaleźli kilkadziesiąt opakowań z obuwiem różnych marek i rodzajów. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 438 par butów. Szybko potwierdziło się, że znalezione rzeczy pochodzą z włamania w Baranowie. Odzyskane buty wróciły już do właściciela.

Na tej samej posesji grodziscy kryminalni zatrzymali 34-letniego właściciela garażu. Mężczyzna twierdził, że wynajął pomieszczenie nieznanej mu osobie. Paweł O. usłyszał zarzut paserstwa, a policjanci nadal sprawdzają podane przez niego informacje. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: