W poniedziałek, 6 lutego br. Urząd Gminy w Jaktorowie ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej nr 719. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, szlak pieszo-rowerowy o długości 6.120 połączy zachodnią część gminy (granica z Żyrardowem) z częścią wschodnią (granica z gminą Grodzisk Mazowiecki).

Pomysł budowy ścieżki rowerowej z Grodziska do Żyrardowa był oddolną inicjatywą Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie. W maju 2015 r. cykliści rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją ws. budowy ścieżki, pod którą podpisało się ponad 4.000 osób!

Zgodnie z założeniami inicjatorów projektu, nowy szlak ma zapewnić większe bezpieczeństwo osobom poruszającym się po DW nr 719 rowerem, pobudzić turystykę rowerową oraz ułatwić mieszkańcom gminy Jaktorów dojazd do środków komunikacji miejskiej.

W ramach inwestycji realizowanej w formie „projektuj i buduj”, oprócz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DW nr 719, powstanie również ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Jagiellońskiej i Partyzantów w Międzyborowie (do granicy z Żyrardowem). Termin składania ofert upływa 20 lutego o godz. 11, natomiast inwestycja ma zostać ukończona w maju przyszłego roku.

Projekt jest realizowany w ramach ZIT dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020 przy współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: