Raz poważnie, raz śmiesznie

Praca policjantów to odpowiedzialne i niebezpieczne zajęcie. Mają oni codziennie do czynienia z przestępstwami. Nie inaczej jest w jaktorowskim komisariacie. Bywają jednak sytuacje, z których sami policjanci się śmieją.

Policja codziennie otrzymuje zgłoszenia o popełnionych przestępstwach. Jednym z takich przykładów było włamanie w grudniu zeszłego roku do sklepu hydraulicznego na terenie gminy Jaktorów. W takim momencie do sprawy należy podejść profesjonalnie i z pełną powagą. Dzięki wsparciu ze strony gminnego monitoringu wizyjnego już w niedługim czasie został wytypowany samochód, którym mogli poruszać się przestępcy. Po sprawdzeniu okazało się, że jego właściciel wcześniej miał już problemy z prawem. Dzięki temu policja mogła podjąć dalsze czynności, a działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania w Warszawie 42-letniego mężczyzny. Osoba ta była zaskoczona aresztowaniem, a finalnie przyznała się do włamania. Teraz grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czasem jednak policjanci nie muszą wykonywać tytanicznej pracy w celu ustalenia sprawcy przestępstwa, wystarczy, że zachowają czujność na służbie. Na początku lutego jaktorowscy dzielnicowi udali się do jednego z domów w sprawie, która została zgłoszona w ich jednostce. Na miejscu zastali 41-letniego właściciela posesji, z którym weszli do budynku. Podczas prowadzenia rozmowy jeden z policjantów zauważył w pokoju rozsypany biały proszek. Jak okazało się, czujność mundurowego była słuszna, ponieważ była to amfetamina. W trakcie przeszukiwania domu okazało się, że na miejscu jest jeszcze jeden mężczyzna w wieku 32 lat. Po sprawdzeniu jego danych policjanci otrzymali informację, że jest poszukiwany przez prokuraturę. Żeby tego było mało poszukiwany zapytany o to, czym przyjechał wskazał rower, który po sprawdzeniu został określony jako skradziony. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i postawiono już im zarzuty. Właściciel amfetaminy usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a jego poszukiwany kolega zarzut paserstwa.

Jak pokazują powyższe przypadki, policja wykonuje ogrom pracy, aby ujawniać sprawców przestępstw. Czasami jednak sami przestępcy swoim zachowaniem doprowadzają do zatrzymań. Może wydawać się to banalne, ale należy pamiętać, że wymaga to wprawnego oka i doświadczenia profesjonalisty, a tak bez wątpienia należy traktować policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim oraz podległych jej komisariatów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: