Czujność i zaangażowanie grodziskich patrolowców zaowocowała zatrzymaniem osób podejrzanych o kradzieże paliwa. Mężczyzna i kobieta wpadli, gdy funkcjonariusze rozpoznali ich samochód na ulicy. Oboje przyznali się do dwóch tego typu przestępstw. Za kradzież grozi im nawet po 5 lat więzienia. 26-latek odpowie także za złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

Policjanci grodziskiej komendy, pełniący służbę na terenie Międzyborowa, zainteresowali się mitsubishi, którego kierowca nagle zwiększył prędkość na widok radiowozu. Mundurowi szybko skojarzyli pojazd z niedawną kradzieżą paliwa na jednej ze stacji w okolicy. Natychmiast postanowili sprawdzić swoje podejrzenia i zatrzymali samochód.

Podczas kontroli kierującego okazało się, że 26–latek ma aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Jednak nie tylko to było powodem zdenerwowania mężczyny i pasażerki auta. Czujni funkcjonariusze dokładnie obejrzeli samochód. Szybko zauważyli te same charakterystyczne elementy pojazdu, który brał udział w kradzieży paliwa. Natychmiast potwierdzili także wygląd kobiety, która była wtedy jego pasażerką.

26-latek i 18–latka zostali zatrzymani. Podczas dalszych skrupulatnych czynności dochodzeniowo-śledczych jaktorowscy policjanci ustalili, że te same osoby mogły brać udział także w innej kradzieży paliwa na terenie sąsiedniego powiatu. Oboje przyznali się do wspólnego dokonania tych przestępstw. Zatrzymany kierowca odpowie także za złamanie trzech sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: