Wpadł przez jajka-niespodzianki

Policjanci z Jaktorowa zatrzymali poszukiwanego mężczyznę i doprowadzili go do zakładu karnego. 20-latek wpadł tuż po kradzieży opakowania jajek- niespodzianek w sklepie. Po zatrzymaniu mężczyzna podał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane osobowe. Robert P. chciał w ten sposób uniknąć odbywania kary pozbawienia wolności, na jaką skazał go sąd.

Policjanci z Jaktorowa zostali wezwani na interwencję do jednej z placówek handlowych, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że młody mężczyzna wyszedł przed chwilą ze sklepu ze skradzionym opakowaniem jajek-niespodzianek. Policjanci ustalili rysopis sprawcy kradzieży oraz kierunek ucieczki i ruszyli w pościg. Chwilę później opisana osoba była zatrzymana, a znalezione przy niej skradzione słodycze odzyskane.

Policjanci przystąpili do legitymowania mężczyzny. Z uwagi na brak dokumentów, funkcjonariusze potwierdzali dane osobowe podane przez niego ustnie. Wtedy okazało się, że mężczyzna podaje nieprawdziwe informacje o sobie. Gdy po chwili 20-latek przyznał się kim jest naprawdę, okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary ponad 2 lat pozbawienia wolności. Robert P. został ukarany grzywną za kradzież oraz celowe wprowadzenie w błąd policjantów, a potem doprowadzony do najbliższego zakładu karnego, gdzie wykona wyrok sądu.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: