Dobre rozpoznanie i skuteczna praca jaktorowskich dzielnicowych zaowocowała ustaleniem osób podejrzanych o popełnienie dwóch przestępstw. Policjanci zatrzymali 19–latka i 21–latka w sąsiednim powiecie. Obaj usłyszeli po dwa zarzuty karne. Za dokonanie kradzieży i kradzieży z włamaniem grozi im nawet po 10 lat więzienia.

Zgłoszeniem kradzieży elektronarzędzi z otwartego garażu w Kaskach natychmiast zajęli się dzielnicowi z jaktorowskiego komisariatu. Podczas skrupulatnego zbierania informacji do tej sprawy, policjanci ustalili pojazd, którym mogli poruszać się sprawcy. Szybko dotarli pod adres w sąsiednim powiecie, gdzie znaleźli wytypowany samochód i jego właściciela. 19-latek został zatrzymany. Dalsze działania potwierdziły, że mężczyzna nie działał sam. Dzielnicowi ustalili miejsce zamieszkania jego wspólnika i pojechali go zatrzymać. 21-latek także trafił do policyjnej celi.

W czasie analizy innych przestępstw dokonanych w okolicy, jaktorowscy funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mogli także brać udział w kradzieży z włamaniem w tej samej miejscowości. Na skutek ich przestępczej działalności właściciele stracili elektronarzędzia o wartości prawie 3 tysięcy złotych. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowo-śledczych obaj mężczyźni usłyszeli po dwa zarzuty karne. Za kradzież i kradzież z włamaniem grozi im nawet po 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: