Skuteczne działania jaktorowskich i grodziskich policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 2 mężczyzn podejrzanych o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. 24-latek i 21-latek odpowiedzą za włamania i kradzieże na kilku posesjach. Wartość zabranych przez nich przedmiotów została wyceniona na prawie 19 tysięcy złotych. Za dokonane czyny grozi im nawet po 10 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich tygodni do jaktorowskich policjantów wpłynęło kilka zawiadomień dotyczących kradzieży i włamań do różnych obiektów. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się wyjaśnianiem tych zdarzeń i szukaniem ich sprawców. Do wzmożonych dzialań włączyli się także grodziscy kryminalni. Z operacyjnych ustaleń  funkcjonariuszy wynikało, że z tymi przestępstwami może mieć związek dwóch mieszkańców sąsiedniego powiatu. 24–latek i 21–latek zostali szybko zatrzymani.

Podczas prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych jaktorowscy policjanci ustalili, że zatrzymani od dłuższego czasu zajmowali się zbieraniem złomu. Jak się szybko okazało, zabierali jednak  nie tylko nikomu nie potrzebne metalowe przedmioty, ale także wchodzili na otwarte posesje i do budynków, które miały właścicieli i kradli wszystko, co można było z nich wynieść. W jednym z domów wyrwali nawet kuchnie węglowe z mocowań oraz całą instalację elektryczną.

Po analizie zebranych materiałów starszemu z mężczyzn przedstawionych zostało łącznie 6 zarzutów karnych. Dwa z nich dotyczyły włamań, a trzy kradzieży. Policjanci ustalili także, że 24-latek jeździł samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go jeszcze do 2025r. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzuty dokonania razem z kolegą włamania do budynku mieszkalnego i kradzieży różnych przedmiotów z nieogrodzonej posesji.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za dokonane przestępstwa przed sądem. Łączne straty poniesione przez właścicieli okradzionych obiektów zostały wycenione na prawie 19 tysięcy złotych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: