Dzięki właściwej reakcji pokrzywdzonego oraz szybkim i skutecznym działaniom jaktorowskich policjantów zatrzymana została para podejrzana o kradziez laptopa. Mężczyzna i kobieta wpadli podczas zasadzki, gdy próbowali uzyskać od właściciela pieniądze za zwrot zabranego mu wcześniej sprzętu. 37-latek i 26-latka usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania obu przestępstw. Grozi im teraz nawet po 8 lat więzienia.

Od kilku tygodni jaktorowscy policjanci prowadzili intensywne czynności w sprawie kradzieży laptopa z jednego z obiektów w gminie. W tym celu współpracowali  też ściśle z osobą  pokrzywdzoną. Właśnie od okradzionego mężczyzny dowiedzieli się, że prawdopodobni sprawcy kradzieży żądają od niego pieniędzy za zwrot zabranego sprzętu. Policjanci natychmiast przygotowali zasadzkę i razem z pokrzywdzonym pojechali do Warszawy, gdzie zostało umówione spotkanie.

Na miejscu zamiast pieniędzy za skradzionego laptopa, mężczyzna i kobieta usłyszeli od funkcjonariuszy podstawy do zatrzymania. Policjanci ustalili również, że poszukiwana rzecz znajduje się w pobliskim lombardzie, gdzie została zastawiona przez podejrzanych. Mundurowi szybko odzyskali i przekazali prawowitemu właścicielowi  utraconego laptopa.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych jaktorowscy policjanci potwierdzili, że 37-latek i 26-latka mogą być sprawcami kradzieży. Oboje usłyszeli także zarzuty żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi  im teraz nawet po 8 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: