Złodzieje kabli wpadli w ręce dzielnicowych

Po skutecznych działaniach jaktorowskich dzielnicowych zatrzymani zostali dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież. 39-latek i 20-latek usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania tego przestępstwa w sąsiedniej miejscowości. Obaj przyznali się do zabrania kabli elektrycznych z nieogrodzonej posesji. Popełniony przez nich czyn zagrożony jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu kradzieży kabli elektrycznych z jednej z posesji w Jaktorowie do szczegółowych ustaleń natychmiast ruszyli dzielnicowi z miejscowego komisariatu. Zebrane przez policjantów informacje wskazywały jakim pojazdem mogli poruszać się sprawcy. Funkcjonariusze  szybko odkryli, że taki samochód zaparkowany jest na jednym z grodziskich osiedli. Ustalenie użytkowników auta i miejsca ich przebywania również nie sprawiło policjantom żadnych problemów. W wytypowanym mieszkaniu zastali 39-latka i 20-latka. Wygląd obu mężczyzn zgadzał się z wcześniej ustalonym rysopisem sprawców kradzieży. Obaj podejrzani zostali zatrzymani.

Zgromadzone w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów wspólnego dokonania kradzieży końcówek kabli elektrycznych z nieogrodzonej posesji. Właściciel wycenił swoje straty na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. 39-latek i 20-latek przyznali się do popełnienia tego przestępstwa w sąsiedniej miejscowości i sprzedaży zabranych kabli w skupie złomu. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a starszy z mężczyn, który był wcześniej karany za to przestępstwo, może trafić do więzienia nawet na 7,5 roku.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: