13 grudnia wchodzi w życie rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2020/2021. W nowym rozkładzie znajdzie się m.in. kilka nowych połączeń, a także wydłużenie relacji niektórych pociągów. Jest to odpowiedź m.in. na sugestie naszych podróżnych.

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich powstał w oparciu o obecnie obowiązujący rozkład. Największe zmiany związane są z rozpoczęciem prac nad przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Pierwsza faza modernizacji będzie obowiązywała w okresie 13-31 grudnia br. Część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym z uwagi na utrudnienia związane z przebudową stacji zostanie odwołana. Wybrane połączenia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle
i Warszawa Stadion. Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia. O zmianach w rozkładzie od dnia 1 stycznia poinformujemy w terminie późniejszym.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach od 13 grudnia br.:

  • Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice
    Zgodnie z oczekiwaniami pasażerów zaplanowano uruchomienie wieczornego połączenia z Warszawy Wschodniej (21:51) do Grodziska Mazowieckiego (22:40). W godzinach porannych pociąg przyspieszony „Bolimek” będzie kursował w wydłużonej relacji ze Skierniewic.
  • Linia nr R3 Warszawa – Łowicz Główny
    Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny),w związku z czym wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.
    Z uwagi na przebudowę stacji Ożarów Mazowiecki od 13 grudnia 2020 r. do 4 lutego 2021 r. będą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie. Część pociągów zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały w relacji skróconej.
     

Rozkłady do pobrania:

PDF icon R1 Warszawa-Skierniewice 13 XII-13 III
PDF icon R3 Warszawa-Kutno 13 XII-4 II

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: