Ograniczenia ruchu WKD w najbliższy weekend

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z zabudową elementów konstrukcyjnych bramek sieci trakcyjnej dla grupy torów na stacji Warszawa Zachodnia w sobotę i niedzielę 18-19.02.2023 na linii kolejowej WKD zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy. Dla ruchu pociągów WKD zostanie zamknięty tor nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD.

Ruch pociągów WKD w ww. dniach na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD będzie prowadzony całodobowo, dwukierunkowo wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Maz.). Na odcinku Komorów – Warszawa Aleje Jerozolimskie ruch pociągów będzie się odbywać dwukierunkowo po każdym z torów: pociągi będą odjeżdżać naprzemiennie w każdym z kierunków z peronów zlokalizowanych przy torze nr 1 (tor prawy w kierunku Komorowa) i przy torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Pociągi jadące po torze nr 2 zakończą bieg na przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie, na którym obowiązuje przesiadka do środków transportu zastępczego.

Informacje o numerach peronów, z których odjeżdżają poszczególne pociągi są prezentowane na tablicach systemu informacji pasażerskiej (druga kolumna od lewej strony). Uprzejmie prosimy podróżnych o zwracanie szczególnej uwagi na prezentowane na tablicach informacje i komunikaty.

Do powyższych zmian zostaną dostosowane rozkłady jazdy linii zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 i ZA12 uruchomionych w związku z budową drugiego toru linii kolejowej WKD nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego.

Poniżej przedstawiono rozkłady jazdy dla dni 18-19.02.2023. Szczegółowe informacje na temat zakresu i charakteru wprowadzonych zmian przedstawiono w dalszej części niniejszego komunikatu, poniżej rozkładów jazdy.

Do pobrania:

Link do rozkładu jazdy ZTM

Wszystkie rozkłady jazdy znajdują się również w dolnej części strony.


ORGANIZACJA RUCHU NA LINII WKD W DNIACH 18.02.2023 - 19.02.2023 (SOBOTA-NIEDZIELA)

 1. Pociągi WKD w kierunku Warszawy będą kursowały w relacji Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Warszawa Śródmieście WKD (po torze nr 1) lub w relacji Podkowa Leśna Główna – Warszawa Aleje Jerozolimskie (po torze nr 2) z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do Centrum i z powrotem, do środków transportu publicznego uruchamianych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie na przystanku osobowym „Warszawa Aleje Jerozolimskie”.
 2. Na odcinku Komorów – Warszawa Aleje Jerozolimskie ruch pociągów będzie się odbywać dwukierunkowo po każdym z torów: pociągi będą odjeżdżać naprzemiennie w każdym z kierunków z peronów zlokalizowanych przy torze nr 1 (tor prawy w kierunku Komorowa) i przy torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD ruch pociągów będzie się odbywać według tej samej zasady, ale wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Komorowa). Powyższe oznacza, że pociąg, który wyruszy ze stacji Komorów po danym torze i dojedzie do przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie (tor nr 2) lub stacji Warszawa Śródmieście WKD (tor nr 1), po zmianie kierunku (zmianie kabiny przez maszynistę) będzie wracać do stacji Komorów po tym samym torze, którym poruszał się uprzednio w kierunku przeciwnym.
 3. Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie dla podróżujących pociągami w skróconej relacji, kończącymi bieg na tym przystanku, zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZTM. Pojazdy ZTM będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w zespole przystankowym pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie”, zlokalizowanych na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.
 4. Honorowanie biletów WKD obowiązywać będzie w wybranych środkach uruchamianych przez ZTM w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego:
    > autobusy
  linie 127, 517, N35, N85 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Centralny)
  linia 717 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Zachodni)
  linia 158 (na odcinku CH Reduta – Dw. Centralny)
  linia 178 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich)
  linia 187 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Wawelska)
  linia 191 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Pl. Narutowicza)
    > pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej
  linia S2 (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście)
  linia S1 (na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście)
    > tramwaje
  linia 1 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – Pl. Zawiszy)
  linie 7, 9 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – Dw. Centralny)
 5. Podróżni korzystający ze środków transportu uruchamianych przez ZTM zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. Przypominamy, że w związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego pasażerowie rozpoczynający podróż uruchomionymi środkami transportowymi ZTM (autobusy, tramwaje, kolej miejska SKM) zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.
 6. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w pociągach spółki "Koleje Mazowieckie – KM" Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
  (a) Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki),
  (b) Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek),
  (c) Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD

 1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 17.02.2023 i ważnych na przejazdy w dniu 18.02.2023 i później:
  (a) całkowicie niewykorzystanych,
  (b) częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych
  bez potrącania odstępnego.
 2. Zwrotu biletów okresowych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonują:
  (a) kasy biletowe – w przypadku biletów zakupionych w kasach lub automatach biletowych;
  (b) Biuro Obsługi Klienta w Warszawie – Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa (2 piętro); czynne od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00, 801 789 405, bok@vectorsoftware.pl – w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych;
  (c) w przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej WKD należy złożyć pisemną reklamację na adres mailowy sprzedaz@wkd.com.pl ; w treści reklamacji należy podać m.in. dane osobowe, datę i numer zakupionego biletu, ewentualnie dołączyć zdjęcie/skan biletu w celu zablokowania biletu w systemie.

OKRES OBOWIĄZYWANIA SPECJALNEGO ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW WKD ORAZ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI ZASTĘPUJĄCEJ POCIĄGI WKD

Specjalny rozkład jazdy obowiązuje od nocy z piątku na sobotę (17/18.02.2023) – godz. 3:00, do nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20.02.2023) – godz. 3:00.


Do pobrania:

Link do rozkładu jazdy ZTM


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD, środków transportu zbiorowego zastępującego pociągi WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: