Rozkład WKD w okresie 01.05.2023 - 07.05.2023

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z kolejnym etapem realizacji robót budowlanych w zakresie budowy drugiego toru oraz przebudowy istniejącego dotychczas starego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru), od dnia 01.05.2023 (poniedziałek) do dnia 07.05.2023 (niedziela) na linii WKD obowiązywać będzie zmieniony, specjalny rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej.


BEZ OGRANICZEŃ W DNI POWSZEDNIE ORAZ ZMIENIONE GODZINY WYBRANYCH ODJAZDÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ ZA12 DO MILANÓWKA

W pierwszym tygodniu maja br. przypadną 3 dni, w których na linii WKD obowiązywać będzie organizacja ruchu jak w dzień powszedni. Będą to: 2 maja (wtorek), 4 maja (czwartek) i 5 maja (piątek). W pozostałe dni, tj. 1, 3, 6 i 7 maja obowiązywać będzie rozkład jazdy dla sobót, niedziel i świąt. Organizacja ruchu w ww. dni powszednie nie będzie obejmować przerwy w kursowaniu pociągów pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – pociągi pojadą przez cały dzień bez ograniczeń. W pozostałych porach dnia powszedniego, jak również w dni wolne odjazdy pociągów pozostają bez zmian.

W ramach ustanowionych nowych czasów dla wykonywanych operacji związanych z prowadzeniem ruchu pociągów na odcinku objętym robotami budowlanymi, zmianie ulegają godziny odjazdów większości pociągów wyprawianych ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, Podkowa Leśna Główna i Warszawa Śródmieście WKD.

Relację od Podkowy Leśnej do Milanówka w dalszym ciągu obsługiwać będzie zastępcza komunikacja autobusowa ZA12, dla której od dnia 1 maja zmianie ulegną wybrane godziny odjazdów (m.in. w porze wieczornej oraz w porannym szczycie przewozowym w dni powszednie).


ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

 1. W związku z budową drugiego toru na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru) od dnia 01.05.2023 (poniedziałek) do dnia 07.05.2023 (niedziela) zostaną wprowadzone następujące ograniczenia w ruchu pociągów WKD:
  (a) w dni powszednie przywrócony zostaje ruch pociągów pasażerskich bez ograniczeń na całej relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD;
  (b) w soboty, niedziele i święta ruch pociągów pasażerskich prowadzony bez ograniczeń na całej relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD;
  (c) w dalszym ciągu zamknięta dla ruchu pociągów pozostaje linia kolejowa do Milanówka – obsługę połączeń na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zapewnia zastępcza komunikacja autobusowa – linia ZA12 (uwaga: zmiana wybranych godzin odjazdów od dnia 01.05.2023).
 2. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Milanówka.
 3. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
 4. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
 5. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
 6. W dniu 02.05.2023 (wtorek) obowiązuje rozkład jazdy dla dnia powszedniego.
 7. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
  (a) Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki);
  (b) Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek);
  (c) Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD

 1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 30.04.2023 i ważnych na przejazdy w dniu 01.05.2023 i później:
  (a) całkowicie niewykorzystanych,
  (b) częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych
  bez potrącania odstępnego.
 2. Zwrotu biletów okresowych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonuje:
  (a) kasa biletowa – w przypadku biletów zakupionych w kasach lub automatach biletowych;
  (b) Biuro Obsługi Klienta w Warszawie – Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa (2 piętro); czynne od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00, 801 789 405, bok@vectorsoftware.pl – w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych;
  (c) Centrum Obsługi Klienta, e-mail: reklamacje@mera-serwis.pl ; tel. 22 437 92 85 (8h w dni robocze od poniedziałku do piątku) – w przypadku biletów zakupionych w automatach mobilnych;
  (d) w przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej WKD należy złożyć pisemną reklamację na adres mailowy sprzedaz@wkd.com.pl ; w treści reklamacji należy podać m.in. dane osobowe, datę i numer zakupionego biletu, ewentualnie dołączyć zdjęcie/skan biletu w celu zablokowania biletu w systemie.

LOKALIZACJE PRZYSTANKÓW I STACJI WKD ORAZ ODPOWIADAJĄCYCH IM PRZYSTANKÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ

Przystanek/stacja WKD

Odpowiadający przystanek autobusowy

PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA

Podkowa Leśna – ul. Lotnicza (przy stacji WKD)

MILANÓWEK GRUDÓW

MILANÓWEK GRUDÓW WKD 01,02 – ul. Królewska (przy WKD)

POLESIE

MILANÓWEK TURCZYNEK 01,02 – ul. Królewska

 


LOKALIZACJE PRZYSTANKÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD ORAZ NAJBLIŻSZE PUNKTY UMOŻLIWIAJĄCE ZAKUP BILETÓW WKD

Przystanek zastępczej komunikacji autobusowej

Punkt biletowy

PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA

kasa biletowa zlokalizowana na stacji Podkowa Leśna Główna WKD oraz automat biletowy na peronie

MILANÓWEK GRUDÓW

automat biletowy na p.o. WKD Milanówek Grudów

POLESIE

automat biletowy na p.o. WKD Polesie

 


OKRES OBOWIĄZYWANIA SPECJALNEGO ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

Specjalny rozkład jazdy obowiązuje od nocy z niedzieli na poniedziałek (30.04/01.05.2023) – godz. 3:00, do nocy z niedzieli na poniedziałek (07/08.05.2023) – godz. 3:00.


Do pobrania:


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu związane z wprowadzeniem zmienionej organizacji ruchu serdecznie przepraszamy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: