Ruchu pociągów na linii WKD w dniach 04.08.2023 - 06.08.2023

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z koniecznością wykonania dodatkowych robót w zakresie przebudowy sieci trakcyjnej w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska wraz z przyległym szlakiem, obejmujących m.in. włączenie do układu przebudowywanego toru nr 2 na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego, w dniach 04.08.2023-06.08.2023 (od piątku do niedzieli) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na linii WKD.

Ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska będzie całkowicie wstrzymany od piątku, 04.08.2023 od godz. 08:45 do niedzieli, 06.08.2023 do godz. 16:45. Zamiast pociągów wyjadą pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej.

Organizacja ruchu pociągów w powyższych dniach będzie analogiczna jak w trakcie ograniczeń wprowadzonych w okresie 21-23.07.2023. Nieznacznie zmieni się funkcjonowanie zastępczej komunikacji autobusowej na linii ZA1 – z uwagi na zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim, które zostało zaplanowane do dnia 04.08.2023 (piątek) włącznie, w pierwszym dniu ograniczeń dla autobusów będzie obowiązywała trasa objazdowa przez ulice: Nadarzyńską, Królewską i Na Laski. W sobotę i niedzielę, 05-06.08.2023 autobusy ZA1 pojadą już przez ul. Piaskową, w tym przez przejazd kolejowo-drogowy w sąsiedztwie przystanku kolejowego.

Od poniedziałku, 07.08.2023 zostanie przywrócony rozkład jazdy pociągów ujednolicony dla wszystkich dni tygodnia, ustalony dla okresu 17.07.2023-02.09.2023.

Uprzejmie prosimy o szczegółowe zapoznanie się z nową organizacją ruchu pociągów na linii WKD.

Do pobrania:

Wszystkie rozkłady jazdy zostały również zamieszczone w końcowej części artykułu.


ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

 1. W związku z pracami obejmującymi kolejny etap przebudowy linii kolejowej na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego od dnia 04.08.2023 (piątek) do dnia 06.08.2023 (niedziela) zostaną wprowadzone następujące ograniczenia w ruchu pociągów WKD:
  (a) w dniu 04.08.2023 (piątek) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna prowadzony od początku doby do godz. 8:45; od godz. 8:45 zamknięcie ww. odcinka dla ruchu pociągów i przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 na trasie Grodzisk Maz. Radońska – Owczarnia – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); do końca doby ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD;
  uwaga: w dniu 04.08.2023 (piątek) obowiązuje trasa objazdowa dla zastępczej komunikacji autobusowej linii ZA1 w związku z czasowym zamknięciem przejazdu kolejowo-drogowego zlokalizowanego w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim;
  (b) w dniu 05.08.2023 (sobota) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna całkowicie wstrzymany; zamknięcie ww. odcinka dla ruchu pociągów całodobowe; przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 na trasie Grodzisk Maz. Radońska – Owczarnia – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD;
  (c) w dniu 06.08.2022 (niedziela) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Maz. Radońska – Podkowa Leśna Główna wstrzymany od początku doby do godz. 16:45; przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 na trasie Grodzisk Maz. Radońska – Owczarnia – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); od godz. 16:45 otwarcie ww. odcinka dla ruchu pociągów; od początku doby do godz. 16:45 ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD;
  (d) ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD będzie prowadzony bez zmian w stosunku do organizacji ruchu przyjętej dla okresu 17.07.2023-02.09.2023;
  (e) w dalszym ciągu zamknięta dla ruchu pociągów pozostaje linia kolejowa do Milanówka – obsługę połączeń na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zapewnia linia ZA12 (rozkład jazdy dla połączeń do/z Milanówka – bez zmian).
 2. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.
 3. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
 4. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
 5. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: