Pogoda w miniony weekend zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu. Z okazji tej wyjątkowo aktywnie korzystali cykliści.

W sobotę w Brwinowie i Pruszkowie odbyła się Rowerowa Masa Krytyczna. W Brwinowie rowerzyści wyruszyli tradycyjnie spod fontanny na brwinowskim rynku, ale tym razem, zamiast po ulicach Brwinowa, przejechali trasą przez Parzniew do sąsiedniego Pruszkowa i z powrotem do mety pod OSP Brwinów. W wydarzeniu udział brało około 150 osób.

W Pruszkowie na cyklistów czekały dwie trasy: rodzinna – mierząca 5km oraz dłuższa – 15km. Przejazd rozpoczął się przy Pałacu Ślubów, a kończył przy ujęciu wody oligoceńskiej przy ul. Lipowej. Tam też na rowerzystów czekały liczne atrakcje.

Tego samego dnia wczesnym popołudniem amatorzy wycieczek rowerowych i tego środka komunikacji wzięli udział w rajdzie rowerowym po terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki. Uczestnicy wyruszyli znad Stawów Walczewskiego i udali się w kierunku Adamowizny, aby przetestować nowo oddane ścieżki rowerowe.

Gmina Grodzisk Mazowiecki od kilku lat systematycznie inwestuje w infrastrukturę dla rowerzystów, mając na celu połączenie swoich miejscowości siecią ścieżek rowerowych, a tym samym przyczyniając się do rozwoju turystyki na tym terenie. – Spotykamy się tu dziś głównie po to, by jeździć rowerami, ale także dlatego, że w ostatnim tygodniu zostały oddane do użytku dwie ulice Akwarelowa i Żwirowa wzdłuż których powstała bardzo profesjonalna ścieżka, podobnie jak wzdłuż ulic Kijowskiej i Łagodnej. Chcemy dziś pokazać ten ciąg ścieżek i zachęcić mieszkańców do jazdy po nich. Pokażemy też Adamowiznę, bo ona jest dla lokalnej turystyki jeszcze nieodkryta – mówił nam Burmistrz Grzegorz Benedykciński – uczestnik rajdu.

Przed wyruszeniem do dworku Adama Chełmońskiego w Adamowiźnie uczestnicy rajdu wzięli udział w rozgrzewce, którą bardzo profesjonalnie poprowadziła Klara Dybińska. Na półmetku zaś rajdowicze mogli liczyć na porcję gorącej fasoli po bretońsku.

Organizatorem rajdu był grodziski OSiR, którego pracownicy zadbali także na miejscu zbiórki o serwis i przegląd rowerów tym, którzy nie ufali do końca sprawności swoich pojazdów.

Po tak aktywnej sobocie w niedzielę sekcja Turystyki Rowerowej przy Milanowskim Centrum Kultury zapraszała na wycieczkę rowerową do Muzeum Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku.

Niestety, powoli kończy się sprzyjająca cyklistom pogoda i sezon rowerowy. Do zobaczenia na dwóch kółkach za rok!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: