Skończył się Program Dobrowolnych Nabyć (PDN) dla mieszkańców obszaru CPK. Celem spółki było pozyskanie 2/3 terenu pod przyszłe lotnisko. Cel ten udało się osiągnąć znacznie przed czasem. Gdzie zamieszkają mieszkańcy z Baranowa? Czy będzie to miasto-ogród Reguły?

Do PDN zgłosiło się prawie tysiąc właścicieli, którzy dysponują nieruchomościami o łącznej powierzchni blisko 2800 hektarów. Spółka w ramach programu wykupiła już ponad 500 ha gruntów, a ponad 1000 ha jest obecnie na etapie uzgodnień lub uzyskiwania zgód korporacyjnych. W ramach PDN właściciele mogą otrzymać korzystniejsze warunku finansowe wykupu jak i wsparcie podczas przeprowadzki czy możliwość zamieszkania w nowym miejscu przygotowanym przez CPK. Jednym z takich miejsc są właśnie Reguły.

W tej miejscowości dla części terenów pozyskanych od KOWR, spółka opracowała koncepcję zagospodarowania terenu nazwaną „Miasto Ogród Reguły”. Rąbka tajemnicy uchyliła tu Wójt Michałowic Małgorzata Pachecka. – Przedstawiona koncepcja tworzy wnętrza urbanistyczno-krajobrazowe, które są atrakcyjne i nieliniowe. Pojawiają się rozwiązania osiowe, widokowe, ciągi komunikacyjne podkreślone zielenią wysoką. Tworzy się ładna i wygodna sieć dróg pieszych oraz 3 parki kieszonkowe. Wielkość działek przyjęta w złożonym wniosku podziałowym to w tej chwili ok 2000 m2. Koncepcja jest przyjazna mieszkańcom i powstała w wyniku rozmów spółki CPK z urzędem gminy.

Wzdłuż linii WKD powstało kilka miejscowości wedle koncepcji miasta – ogrodu. Jak będzie wyglądało obecne wcielenie tej wizji? Zapewne przekonamy się o tym wkrótce.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: