Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca Audi, który spowodował kolizję z dwoma zaparkowanymi samochodami na terenie gminy Michałowice. Sprawca został zatrzymany, stracił już uprawnienia do kierowania na najbliższe pięć lat.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z pruszkowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Audi, który spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło w miejscowości Opacz – Kolonia na terenie gminy Michałowice. Na jednej z ulic kierujący Audi nie stracił panowanie nad pojazdem, najpierw uderzył w zaparkowanego Mercedesa, w którym znajdował się kierowca, następnie odbił się, uderzył w kolejny zaparkowany pojazd marki Ford i dopiero sam się zatrzymał. Kierujący Audi samodzielnie wysiadł z samochodu, chwiejnym krokiem udał się do bagażnika, który otworzył, po czym w nim usiadł.   

Nietrzeźwy mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca uszkodzonego Mercedesa nie odniósł obrażeń, w drugim pojeździe nikogo nie było. Sprawca zdarzenia również był sam w pojeździe.  

42-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i poddał dobrowolnie karze grzywny. Przez najbliższe 5 lat będzie posiadał również zakaz prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: