W środę, 12 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Michałowice podpisana została umowa na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Regułach. Znajdzie w nim dla siebie miejsce 20 podopiecznych. Dzięki nowatorskiej konstrukcji obiekt ma szanse powstać w nieco ponad rok.

Jak zaznaczyła Wójt Gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka, pomysł na budowę narodził się po rozmowach z Iwoną Radzimirską, Dyrektorką GOPS, a dodatkową zachętą była możliwość zdobycia dofinansowania na ponad połowę przewidywanych kosztów projektu z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

Warto dodać, że budynek nie jest przeznaczony jedynie dla seniorów. Miejsce w nim znajdą również osoby młodsze, potrzebujące całodziennej opieki. Co ważne, ośrodek nie jest spychany na peryferia i powstaje w centrum Reguł, by korzystające z jego usług osoby miały jak najlepszy dojazd.
Tradycyjnie już dla Gminy Michałowice budynek będzie energooszczędny i wykonany w ekologicznych technologiach. Powstanie w technologii prefabrykowanej konstrukcji drewnianej. Poszczególne moduły przygotowane zostaną w fabryce i przetransportowane na plac budowy, gdzie zostaną złożone w kilka tygodni. Technologia ta jest nie tylko ekologiczna, jest również solidna i trwała. Jak podkreślał wykonawca, właściciel firmy Ekoinbud z Gdańska, takie budynki mogą stać 150-200 lat. Konstrukcja budynku zapewnia dodatkowo przyjemny mikroklimat, bowiem materiały użyte do budowy nie zatrzymują wilgoci we wnętrzu.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: