Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Granicy i Nowej Wsi! PGE planuje od dawna oczekiwaną przez mieszkańców przebudowę i skablowanie sieci energetycznej. Zmniejszy to w znaczny sposób problemy z przerwami w dostawie energii.

Już w 2015 roku, z uwagi na dużą awaryjność linii KOSMEPOL 2, została podjęta decyzja o skablowaniu dużej jej części (prawie 8km) i zlecono wykonanie projektu. Niestety ze względu na zakres dokumentacji i ilość niezbędnych zgód, prace projektowane trwają już od 7 lat. Awarie, które w lutym dotknęły cały nasz region, znacznie wpłynęły na przyśpieszenie prac projektowych,  mających zakończyć się do 30 czerwca.

Skablowanych zostanie aż 8 km sieci – od Kań w gminie Brwinów, przez drogę wojewódzką nr 719, Nową Wieś i Granicę, aż do kontenerowej stacji transformatorowej na rogu ulic Norwida i Spacerowej w Komorowie. Na zakończenie inwestycji zostanie zdemontowane ok. 4 km linii napowietrznych SN 15 kV.

Jak zaznaczyły władze gminy Michałowice - PGE widzi to zadanie jako ważne i pilne oraz deklaruje umieszczenie skablowania tej linii w planie inwestycyjnym, najprawdopodobniej w 2023 roku. Zgodnie z dzisiejszą deklaracją, na całość inwestycji zostanie ogłoszony jeden przetarg.

Optymistyczny plan przedyskutowany podczas spotkania z PGE zakłada: przetarg na wyłonienie wykonawcy i podpisanie z nim umowy na początku 2023 roku. Czas realizacji inwestycji szacowany jest na około 12 miesięcy. Można więc zakładać, że na przełomie 2023 i 2024 roku inwestycja zostanie oddana do użytku.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: