W niedzielę, 12 czerwca, Klub Sportowy „ Milan” w Milanówku obchodził swoje 25 urodziny. Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej, z udziałem władz miasta, władz klubu i licznych sportowców, zarówno tych starszych, którzy już tylko uczuciowo związani są z klubem jak i tych młodych, którzy dopiero walczą o sportowe sukcesy.

W czasie mszy świętej, odprawianej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, proboszcz parafii, ksiądz Jan Mężyński poświęcił sztandar klubu i wygłosił krótką homilię, podkreślając jak ważne dla sukcesów sportowych jest zachowanie równowagi pomiędzy rozwojem fizycznym i duchowym. Patrząc na licznie zgromadzonych chłopców w klubowych strojach, żartobliwie stwierdził, że mimo pewnej konkurencji pomiędzy służbą liturgiczną, a działalnością sportową, wynikającej z faktu, że wielu ministrantów aktywnie uprawia sport, życzy sportowcom i działaczom klubu - wielu sukcesów.

Dalsze uroczystości odbyły się na terenie klubu na Turczynku, gdzie oglądając wystawę lub też posilając się pod rozstawionym namiotem, można było powspominać klubowe przyjaźnie. Rozegrano również dwa mecze i odsłonięto pamiątkowy kamień.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: 25-lecie Klubu Sportowego "Milan"


To może Cię zainteresować: