Dozór za przestępstwa wobec byłej partnerki

Interwencje policjantów wobec 30-latka zakończyły się jego zatrzymaniem i pięcioma zarzutami karnymi. Mężczyzna uprzykrzał życie swojej byłej partnerce, a podczas jednej z wizyt w jej domu ukradł pieniądze i groził kobiecie i członkom jej rodziny. Na wniosek milanowskich policjantów prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

W ciągu ostatnich dni grodziscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących niewłaściwego zachowania tej samej osoby. Mieszkanka Milanówka prosiła o interwencję wobec byłego partnera, który nachodził ją w domu, w miejscu pracy i wszczynał awantury. Mimo wielu pouczeń mężczyzny, sytuacja nadal się nie zmieniała. W czasie rozmów ze zgłaszającą policjanci ustalili także, że podczas jednej z takich niechcianych wizyt mężczyzna miał zabrać pieniądze i grozić pozbawieniem życia kobiecie oraz członkom jej rodziny.

Natychmiast po tym zgłoszeniu policjanci zatrzymali wskazanego 30-latka. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do tego, że usłyszał on zarzuty popełnienia 5 przestępstw. Odpowie za kradzież, kierowanie gróźb karalnych wobec byłej partnerki, a także dwóch osób z jej rodziny oraz naruszenie miru domowego. Milanowscy policjanci skierowali do prokuratury wniosek o środki zapobiegawcze wobec zatrzymanego. Prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania mężczyzny z osobami pokrzywdzonymi.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: