Ostatnie przedświąteczne posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Milanówka (18 grudnia). Posiedzeniu on-line przewodniczy radny Piotr Napłoszek, a uczestniczy w nim między innymi radny Krzysztof Wiśniewski, który w dyskusji nad jednym z wniosków dotyczących szczepień przeciwko Covid-19, porównuje sukces biotechnologów pracujących nad szczepionką ze zbrodniczymi doświadczeniami dr Mengele w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Przewodniczący Komisji Piotr Napłoszek dziękuje radnemu za wypowiedź, nie zwracając uwagi na jej skandaliczne brzmienie.

A oto wypowiedź, którą udało mi się zapisać.

Każdy z nas ma prawo do tego, żeby nie eksperymentować na nim tak jak to robił dr Mengele w obozie koncentracyjnym. Nie poddawać nas różnym testom… Nie chciałbym być obiektem eksperymentów jakiś lekarzy typu Mengele.

Cztery dni później, podczas Sesji Rady Miasta Milanówka (22 grudnia), radny Jakub Piotrowski proponuje by 58 tys. zł. przekazać na dofinansowanie biletów milanowskich dzieci i seniorów korzystających z lodowiska, argumentując, że lockdown ma trwać od 28 grudnia do 17 stycznia. Radny Piotr Napłoszek zabiera głos w dyskusji. Twierdzi, że dzieci jeżdżą bez maseczek. Byłam na terenie lodowiska w przedświąteczną niedzielę o godz. 16:00. Nie widziałam żadnego dziecka bez maseczki, ani w kolejce do kasy ani na lodowisku, a nie zachowującym odległości w kolejce do kasy przypominano o bezpiecznych odstępach. Pod artykułem zamieściliśmy zdjęcia z lodowiska. Radny uzasadnia swoją niechęć do dopłaty tym, że z punktu widzenia władz samorządowych musimy zachowywać się odpowiedzialnie, bo teraz sytuacja jest krytyczna. Wspieranie lodowiska to działanie wbrew strategii rządowej.

Czyżby radny Piotr Napłoszek dziękując radnemu Wiśniewskiemu za skandaliczną wypowiedź uznał, że szczepienia przeciw Covid-19 są poza strategią rządową? Która twarz radnego Napłoszka jest prawdziwa? A może autorka tego artykułu ma omamy widząc w TV premiera i członków Rządu RP cieszących się z faktu, że wreszcie ta szczepionka jest i mówiących jakie ilości szczepionek mają trafić do Polski? Może w drugim kwartale uda się, by wystarczająco duża część populacji była zaszczepiona, tak żeby koronawirus był coraz mniejszym problemem – to fragment niedzielnej wypowiedzi premiera (27 grudnia).Czy obaj milanowscy radni mają aż takie luki w wiedzy historycznej? Czy radni głoszący takie poglądy i je bezkrytycznie akceptujący powinni być członkami władz samorządowych?

Może warto zwrócić uwagę, że w dniu 26 grudnia, w rozmowie z serwisem medonet.pl prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu żalił się, że zarówno on, jak i inni pracownicy służby zdrowia, są wciąż zastraszani - przez rozmaitych psychopatów. Piszą do mnie agresywne anonimy, … Nazywają mnie "drugim doktorem Mengele", który przypomnę - w czasie II wojny praktykował nie leczenie chorych, lecz ich eliminację.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dwie twarze radnego


To może Cię zainteresować: