Kolejna dotacja dla Milanówka

Październik to miesiąc, w którym co kilka dni dowiadujemy się o kolejnej dotacji, którą zdobył Milanówek. Po dotacji w wysokości 3,1 mln zł na termomodernizację 2 milanowskich szkół podstawowych (nr 1 i nr 3), Milanówek otrzymał kolejną dotację w wysokości 4 mln. zł. Tym razem na wybudowanie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej.

To już druga dotacja w tym miesiącu, otrzymana z Budżetu Województwa Mazowieckiego. Została ona przyznana w ramach "Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".

Mamy nadzieję, że wreszcie nasi dzielni druhowie otrzymają nową strażnicę, w miejsce zdegradowanego budynku z 1944 r., przeznaczonego do rozbiórki (wg ekspertyzy technicznej).

W strażnicy, o wielkości ok. 2 270 m2 znajdą się miejsca dla stacji techniczno-postojowej dla pojazdów straży pożarnej oraz pojazdów towarzyszących służb ratowniczych pogotowia ratunkowego i Straży Miejskiej. Strażnica wyposażona będzie w rozwiązania minimalizujące wydatek energetyczny m.in. odnawialne źródła energii.

Serdeczne gratulacje.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: