Ławeczka Marszałka w Milanówku

Dziś o 18:00 w Milanówku zostanie odsłonięta wystawa dotycząca wyboru koncepcji Ławeczki Marszałka. Spotkanie odbędzie się między budynkami Teatru Letniego i Milanowskiego Centrum Kultury przy ul. Kościelnej 3.

Inicjatywę upamiętnienia Marszałka Józefa Piłsudskiego podjęły: Stowarzyszenie Pamięci Rodzinnej i Milanowskie Towarzystwo Letnicze. Patronat objął burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski.

Oficjalny wniosek w tej sprawie wpłynął do Rady Miasta na początku stycznia 2020, a dwa miesiące później zyskał jej aprobatę. W uchwale milanowskich radnych czytamy:
Wychodząc naprzeciw wnioskom, w których mieszkańcy Milanówka i milanowskie organizacje pozarządowe przedstawiają potrzebę trwałego upamiętnienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w związku z licznymi, ważnymi rocznicami oraz w ramach obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, Rada Miasta podziela tę potrzebę, zwłaszcza, że Gmina Milanówek posiada oryginalny projekt sarkofagu Józefa Piłsudskiego, który został wykonany przez wybitnego rzeźbiarza i mieszkańca Milanówka – Jana Szczepkowskiego. Dodatkowo odwołując się do historii naszego miasta, w szczególności oddolnych inicjatyw społecznych, zapału oraz zaangażowania milanowskiej społeczności, należy udzielić donatorom wsparcia w staraniach o upamiętnienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Milanówku”.

W ramach uroczystości będzie można zwiedzić wystawę „100 lat Bitwy Warszawskiej”, przygotowaną przez Milanowskie Centrum Kultury. Wydarzenie zakończy program artystyczny.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: