Podkowiańskie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich wraz z Towarzystwem Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna zachęcają do udziału w projekcie „SŁOWO/FOTO/FILM". Organizatorzy mają nadzieję, że mieszkańcy udostępnią szerokiej publiczności swoje archiwalia i podzielą się opowieściami z przeszłości.

Kiedy Państwo/Państwa rodzina zamieszkała w Podkowie? W jaki sposób przeszłość Państwa rodziny związana z życiem w Podkowie przeplata się z teraźniejszością? Podkowa 2020 – co Państwo lubią, co Państwa irytuje? – to niektóre pytania, na które będą odpowiadać uczestnicy projektu przed kamerą.

Rozmowy z ochotnikami zostaną wykorzystane później w filmie, którego premierę zaplanowano na 13 września 2020 roku, podczas imprezy plenerowej przed Pałacykiem Kasyno, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2020. Projekt "SŁOWO/FOTO/FILM" będzie też okazją do przeprowadzenia wywiadu z twórcami Archiwum Obywatelskiego Podkowy Leśnej, którzy opowiedzą o jego powstaniu i działalności. Podczas wrześniowego finału odbędzie się wernisaż wystawy przedstawiającej najbardziej interesujące zdjęcia i innych artefaktów z domowych archiwów. Imprezą towarzyszącą będzie wystawa fotografii Mieczysława Klajnowskiego.

Rejestracją wywiadów zajmą się: Klara Kopcińska (kamera) i Marcin Śliwa (CKiIO), który jest również koordynatorem projektu. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach obchodów jubileuszu 95-lecia powstania Podkowy Leśnej, ale będzie kontynuowany też w następnych latach.

Kontakt dla ochotników: Marcin Śliwa – mailowo: marcin.sliwa@ckiopodkowa.pl lub telefonicznie: 664 114 080.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: