W ubiegła sobotę, w sali Starego Kina w Milanówku, uczestniczyliśmy w międzypokoleniowym spotkaniu, w którym tradycja przeplatała się z nowoczesnością, a główni organizatorzy spotkania: Stowarzyszenie Pamięci Rodzinnej i Fundacja Koncept Kultura zadbali o to, byśmy na historię naszej małej ojczyzny spojrzeli z perspektywy ludzi młodych i tych trochę bardziej doświadczonych.

Licznie zebranych, w tym gości z Brwinowa i Podkowy Leśnej, powitali przedstawiciele organizatorów: pani Anna Osiadacz i pan Tadeusz Kuldanek, zapraszając w pierwszej kolejności na multimedialną prezentację poświęconą historii Milanówka, wykonaną w interesującej konwencji dialogu wnuków z dziadkami. Po prezentacji pani  Anna Kuldanek uzasadniała swoje zainteresowanie rodziną Lasockich i ich dworem, którego miniatura wykonana przez synową państwa Kuldanków była prezentowana podczas spotkania.

Następnie  swoimi wspomnieniami podzielili się z uczestnikami spotkania: pani Elżbieta Przeździecka - była wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół nr 1, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w milanowskich szkołach oraz Włodzimierz Starościak – artysta malarz i milanowski radny.

Wiele radości  sprawili zebranym uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 1, deklamując wiersze Bożeny Starościak i Bogusława Sobola oraz wykonując kilka utworów na saksofonie – Kacper Nowak, na skrzypcach – Maksio Lewandowski i na akordeonie  - Ryszard Olczak. Część artystyczną zakończyła Lidia Zadykiewicz piosenką „Nasza klasa”.

Po części artystycznej zebrani mogli zobaczyć dwie interesujące wystawy: „Retrospacer po Milanówku”,  podczas którego młodzież ze Szkoły Podstawowej  nr 1 próbowała zdefiniować niepodległość oraz kolaż „Wielka mała historia” wykonany  przez 30 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku oraz Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdyni oraz szkice milanowskich willi wykonane przez panią Katarzynę Chrudzimską-Uherę.

Zainteresowani, korzystając z okularów VR, mogli się wybrać w wirtualny spacer historyczny po transatlantyku MS Piłsudski. Mogli również podziwiać bajecznie kolorowe morskie głębiny.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Sentymentalny spacer po Milanówku


To może Cię zainteresować: