W dniu 1 sierpnia w godzinie „W” w Milanówku, podobnie jak w innych miastach Polski, zawyły syreny. Milanowianie minutą ciszy i wiązankami kwiatów złożonych pod krzyżem, nieopodal powstańczych grobów na Cmentarzu Parafialnym - oddali hołd poległym w Powstania Warszawskiego.  O godz.18.00  w kościele św. Jadwigi, została odprawiona msza św. w intencji uczestników Powstania.

Na cmentarz przybyły poczty sztandarowe, niewielka grupa  bohaterów tamtych dni, harcerze, przedstawiciele władz samorządowych i wielu mieszkańców Milanówka. Kwiaty złożyli: Burmistrz Wiesława Kwiatkowska i Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Trębińska, Stowarzyszenie Przyjaciół Armii Krajowej, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Szkoła Podstawowa nr.2 im. Armii Krajowej, publiczne Przedszkole nr.1, harcerze i Ochotnicza Straż Pożarna.

Pani Burmistrz w krótkim wystąpieniu przypomniała historię Powstania oraz martyrologię jego uczestników i ludności cywilnej Warszawy, a następnie pod krzyżem zapalono znicze.

Obecni na cmentarzu uczestniczyli również w mszy świętej w kościele św. Jadwigi, koncelebrowanej przez dwóch księży: proboszcza parafii księdza Stanisław Golbę i wikarego księdza Franciszka.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanówek pamięta


To może Cię zainteresować: