Jak co roku, w dniu 1 sierpnia, przy tablicy poświęconej Michałowi Lasockiemu, uważanemu za założyciela Milanówka, usytuowanej przy parku Jego imienia (ul. Kościuszki), zostały złożone wiązanki kwiatów.

Jak wspominała pani Anna Kuldanek ze Stowarzyszenia Pamięci Rodzinnej, kiedyś skromne kwiatki składali tylko oni. Z roku na rok jest coraz lepiej. W tym roku wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele: Urzędu Miasta Milanówka, Milanowskiego Centrum Kultury, Stowarzyszenia Pamięci Rodzinnej (przedstawiciele tego stowarzyszenie pojechali na Cmentarz Powązkowski by złożyć kwiaty również na grobie Michała Lasockiego), Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Milanowskiego Towarzystwa Letniczego.

Michał Lasocki urodził się 1 sierpnia 1862 r w Zaborowie. Do jego matki poza Brochowem, należał również majątek Milanówek. W 1899 r kupił od matki Milanówek, a następnie założył spółkę parcelacyjną (miał w niej 50% udziałów), której celem było utworzenie letniska. W 1908 r założył Milanowskie Towarzystwo Letnicze i został jego pierwszym prezesem. Podarował działkę pod kościół (parafia św. Jadwigi Śląskiej), działkę pod ośrodek rekreacyjno-kulturalny „Rozrywka”, na której powstał Teatr Letni oraz korty tenisowe, a także parcelę na której obecnie znajduje się park Jego imienia. Zmarł 11 października 1938 r.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanowianie uczcili urodziny Michała Lasockiego


To może Cię zainteresować: