Milanowską społeczność opuściła Pani Anna Kuldanek

Z głębokim żalem informujemy, że społeczność milanowską opuściła na zawsze Pani Anna Kuldanek. Związana z Milanówkiem od 1956r. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Piasta 14. Współzałożycielka Stowarzyszenia Pamięci Rodzinnej, którego od 2014 roku była wiceprezesem. Autorka książki „100 lat Gimnazjum i Liceum w Milanówku 1919-2019” oraz współautorka książki „100 lat Gminy Milanówek 1919-2019”.

Dzięki swojemu pedagogicznemu wykształceniu wiedziała jak rozmawiać z młodzieżą, stąd tak wielkim zainteresowaniem cieszyły się jej warsztaty i lekcje muzealne. Podczas wykładów rozpowszechniała wiedzę o życiu Michała Lasockiego, założyciela Letniska Milanówek, a także o milanowskich działaczach okresu okupacji.

Wraz z mężem Tadeuszem realizowała projekt „Ocalić od zapomnienia”.  Jej dom i ogród był otwarty dla każdego kto chciał poznać lokalną historię. Z mężem Tadeuszem tworzyła także tzw. Zakątek Pamięci Rodzinnej, czyli wystawy poświęcone m. in. lokalnym bohaterom i ich rodzinom.

Małżonkowie Anna i Tadeusz Kuldanek otrzymali  wyróżnienie przyznawane przez Fundację Polcul im. Jerzego Bonieckiego, dla osób działających na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Anna Kuldanek, podobnie jak Jej mąż Tadeusz, otrzymała szczególne milanowskie wyróżnienie przyznawane za działalność społeczną – Milanowski Liść Dębu.

Rodzinie i bliskim redakcja Obiektywnej składa serdeczne wyrazy współczucia.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: