W dniu 26 czerwca 2021 r, w 154. rocznicę przyjazdu Bronisławy Lasockiej do Milanówka, Pani Anna Kuldanek realizując słowny testament swojego śp. męża Tadeusza, przy współpracy Urzędu Miasta  oraz Milanowskiego Centrum Kultury, zorganizowała piękną uroczystość, której pierwsza część odbyła się przy tablicy poświęconej Michałowi Lasockiemu, zaś druga część w ogrodzie Państwa Kuldanków.

Uroczystość była poświęcona trzem osobom: Panu Ryszardowi Witkowskiemu Honorowemu Obywatelowi Miasta Milanówka w 95. rocznicę Jego urodzin, Bronisławie Lasockiej (szerzej o jej osiągnięciach pisała Pani Anna na stronie TMM http://www.tmm.net.pl/print,news,789.html) i Tadeuszowi Kuldankowi, który jak wspomniał Burmistrz Piotr Remiszewski zrobił wiele dla kultury w naszym mieście.

Jubilat złożył serdeczne podziękowania organizatorom tej uroczystości, podkreślając, że cieszy fakt iż władze miasta pamiętają o ważnych historycznych datach.

Po złożeniu kwiatów pod tablicą poświęconą Michałowi Lasockiemu przez: Burmistrza, organizacje społeczne, harcerzy i młodzież z milanowskich szkół oraz złożeniu życzeń Jubilatowi, który od Burmistrza otrzymał również mosiężną tabliczkę z okazji 95. rocznicy urodzin, przeszliśmy na teren ogrodu Państwa Kuldanków, gdzie dziękowano pani Annie za zorganizowanie tej pięknej uroczystości. W ogrodzie odbył się również koncert Patrycji Pruszyńskiej, która pierwsze  piosenki o tematyce wojennej dedykowała Panu Ryszardowi Witkowskiemu.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanowianie trzech pokoleń


To może Cię zainteresować: