W niedzielę 25 września, na stadionie KS Milan, odbył się Dzień Bezpieczeństwa w Milanówku. Zebrani mogli z bliska obserwować pokazy ratownictwa, wejść do samochodu symulującego dachowanie, a także obserwować pozorowane zderzenie 2 samochodów. Była oczywiście grochówka, z prawdziwej wojskowej kuchni polowej.

Młodzież reprezentująca szkoły podstawowe z Milanówka, Podkowy Leśnej i Brwinowa uczestniczyła w turnieju, który miał wykazać najbardziej sprawną drużynę ratowniczą. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa nr 3 im. Fryderyka Chopina w Milanówku.

W Dniu Bezpieczeństwa uczestniczyli: Stowarzyszenie RES, Ochotnicza Straż Pożarna z Milanówka,  Straż Miejska Milanówek, Centrum Usług Społecznych oraz Marcin Bąk zastępca burmistrza. Pokazy trwały od godz. 10:00 do 15:00.

I jeszcze jeden ważna sprawa. W ostatni piątek Ochotnicza Straż Pożarna w Milanówku powitała wysoki podnośnik. Nie będą już musieli korzystać, przy wycinaniu zwalonych drzew, z obcych podnośników zainstalowanych na samochodach innych jednostek OSP.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanowski Dzień Bezpieczeństwa


To może Cię zainteresować: