Zdecydowanie szybciej, niż zakładano, udało zakończyć się prace na milanowskim wiadukcie. W tym tygodniu, korzystając ze słonecznej i suchej pogody, ułożono nową nawierzchnię i wiadukt jest już w pełni przejezdny dla mieszkańców.

W ramach remontu, finansowanego z budżetu Powiatu Grodziskiego, Milanówka i Grodziska Maz., wymieniono nawierzchnie na całym wiadukcie, na podjeździe do wiaduktu ułożono nowe krawężniki, chodniki oraz wymieniono część barier energochłonnych. Aktualnie przeprowadzana jest skrupulatna kontrola jakości prac i prowadzone są ostateczne prace wykończeniowe. Wymieniana będzie również nawierzchnia chodników na części wiaduktu nad torami. Koszt wszystkich prac to około 440 tyś. zł.

Niestety, w ramach remontu nie zmieniono organizacji ruchu po północnej stronie wiaduktu. Jeszcze przed remontem grodziskiego wiaduktu próbowano rozwiązać problem skrętu w lewą stronę z wiaduktu. Niestety, przeszkodziły w tym protesty organizacji pseudo ekologicznych. Na czas remontu grodziskiego wiaduktu całkowicie uniemożliwiono skręt w lewo z wiaduktu i ta organizacja ruchu została do dziś. Na szczęście jest szansa, że w najbliższym czasie zostanie zdjęty przynajmniej zakaz skrętu w ul. Świętej Jadwigi.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: