O potrzebie tej inwestycji pisaliśmy od lat. W końcu się udało.  Trwa budowa nowego chodnika i miejsc parkingowych przy Ośrodku Zdrowia w Milanówku.

To inwestycja ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale również dla zachowania bezpieczeństwa. Przy ulicy Piasta znajduje się bowiem przychodnia, ale również i siedziba Warsztatu Terapii Zajęciowej. Stąd porozumienie między samorządami miasta Milanówka, które przygotowało odpowiednią dokumentację, i Starostwa Powiatu Grodziskiego, które to zadanie sfinansowało.

Realizacja inwestycji podzielona została na dwie części. W pierwszej wybrany wykonawca usunął drzewa zgodnie z decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Natomiast w drugiej części inna firma rozpoczęła już prace właściwe. Wokół budynku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej i przy ulicy Piasta powstanie nowy chodnik wraz z placykami pod miejsca odpoczynku. Nie zabraknie również miejsca pod nowy parking. Wszystko wykonane z kostki brukowej, zapewniającej odpływ części wód opadowych w głąb nawierzchni i dopływ wody do korzeni drzew.

Na całe zadanie Starostwo wygospodarowało 600 000 złotych, a wszystkie prace zakończyć powinny się 31 lipca.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Parkingi i chodniki wokół przychodni prawie gotowe!


To może Cię zainteresować: