W roku Juliana Tuwima, zespół „Arfik” oraz uczniowie milanowskiej „Jedynki” zaprosili nas w piątek, 25 października na Jesienny Koncert pt. „Tuwimowo”. W ten piękny sposób uczcili sześćdziesiątą rocznicę śmierci poety, który kształtował społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru. W 2013 r. mija nie tylko 60 lat od śmierci poety, który zmarł w Zakopanem 27 grudnia 1953 roku, ale także sto lat od jego poetyckiego debiutu.
Nie pierwszy raz piszę o pięknych koncertach organizowanych w Zespole Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku. Każdego roku ze smutkiem i obawą „żegnam się” z uzdolnionymi uczniami ostatnich klas gimnazjum, którzy opuszczają szkołę. Na szczęście nowi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum są również bardzo zdolni, czego dali wyraz w Jesiennym Koncercie.

Motywem przewodnim Koncertu była „Lokomotywa” i to ona, z trudem ciągnąc wagony, była piękną dekoracją sceny i tłem dla artystów, których podziwialiśmy w deklamacjach wierszy Juliana Tuwima, scenkach rodzajowych, opartych o teksty poety, ale także w piosenkach śpiewanych w kabaretach, w których bywał.

Artyści byli nagradzani gromkimi brawami przez rodziców i dziadków, ale także przez władze samorządowe naszego miasta.

Wszystkich artystów biorących udział w Koncercie, ale także nauczycieli, którzy pracowali z uczniami, by osiągnąć tak piękny efekt, mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w galerii.

Niestety, nie było mi dane być na początku koncertu, gdyż robotnicy układający chodnik przy ul. Nadarzyńskiej, bez uprzedzenia, na ponad 2 godziny uniemożliwili wyjazd z ul. Różanej. Nawet biegnąc, nie udało mi się uzyskać szybkości samochodu. Wszystkie inwestycje cieszą, ale cieszyłyby jeszcze bardziej, gdyby przy ich realizacji wykorzystywano nie tylko środki techniczne i siłę mięśni, ale także szare komórki.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wspaniała zabawa w "Tuwimowie"


To może Cię zainteresować: