W piątek, 10 czerwca, w Zespole Szkół nr 1 w Milanówku odbył się „Zielony Koncert” dedykowany Elżbiecie Przeździeckiej, nauczycielce polonistce, która po 25 latach pełnienia funkcji dyrektora tej szkoły, odchodzi na zasłużoną emeryturę.

W ten piękny i wzruszający sposób, świetnie dobranymi i wykonanymi piosenkami i utworami poetyckimi o tematyce miłosnej, a także pokazem tańca towarzyskiego, uczniowie wyrazili wdzięczność Pani Dyrektor. Były kwiaty i łzy wzruszenia. Łzy w oczach licznie zgromadzonych rodziców, bo Pani Dyrektor „trzymała się”. W ciepłych słowach podziękowała młodym artystom oraz nauczycielce Beacie Osiadacz, która z uczniami przygotowała ten piękny koncert.

Elżbieta Przeździecka przedstawiła także swoją następczynię – Edytę Sawicką, wieloletnią nauczycielkę tej szkoły,  polonistkę, życząc jej wielu sukcesów, na  tym ważnym dla szkoły, stanowisku.

Nie mam żadnych związków z „Jedynką”, zaczęłam chodzić na przedstawienia przygotowywane przez tę szkołę, dwa razy w roku, wiosną i jesienią, gdyż byłam na nie zapraszana przez dzieci moich sąsiadów, biorące w nich udział. To od nich i od rodziców dzieci, nie tylko moich sąsiadów, dowiedziałam się jak „kochanym” nauczycielem i dyrektorem jest Elżbieta Przeździecka. Potem sama, uczestnicząc w różnych uroczystościach, które odbywały się w szkole, znalazłam potwierdzenie tych słów.

Mam nadzieję, że władze Milanówka równie pięknie podziękują nauczycielce, która przez 45 lat uczyła milanowskie dzieci i że w tym uroczystym pożegnaniu wezmą również udział przedstawiciele innych szkół, bo przecież nie tylko w „Jedynce” uczyła Elżbieta Przeździecka.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uczniowie milanowskiej „ Jedynki” żegnają Panią Dyrektor


To może Cię zainteresować: