Milanowska Wigilia 2009

Już 17. raz przed Świętami Bożego Narodzenia przy wigilijnym stole spotkali się Ci milanowianie, którzy są w trudnej sytuacji materialnej lub też czują potrzebę podzielenia się opłatkiem w większym gronie.

Wigilijne spotkania w Milanówku zainicjowała Fundacja Homo Homini Danuty Kijewskiej. Przez pierwsze lata Danuta Kijewska organizowała je samodzielnie, potem spotkania odbywały się u sióstr Urszulanek, a od 5 lat organizowane są wspólnie z OPS-em.
W tym roku na „Wieczerzę Wigilijną” do Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 1 zaprosiła Elżbieta Przeździecka, dyrektor placówki. Pięknie udekorowana hala nie przypominała obiektu sportowego. Zaproszonych gości, siedzących przy stołach pełnych wigilijnych potraw, serdecznie przywitali i złożyli świąteczne życzenia:Elżbieta Ciesielska - kierownik OPS, Jerzy Wysocki -- burmistrz i Danuta Kijewska. Życzenia zgromadzonym złożyła również Małgorzata Jaszczołt – kurator zawodowy ds. nieletnich. Z przyjemnością słuchaliśmy pełnych uznania słów skierowanych do pracowników milanowskiego OPS.
Następnie do wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem zaprosił ks. Adam Bednarek z parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku.
Mogliśmy wysłuchać koncertu w wykonaniu tria Anny Faber i uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu. Był również konkurs dotyczący instrumentu, na którym grała Pani Anna. Nie często bowiem, poza filharmonią, słyszy się dźwięki  harfy.
Wychodzący z wigilijnego spotkania podopieczni OPS byli obdarowywani paczkami świątecznymi, które dzięki hojności sponsorów udało się przygotować Danucie Kijewskiej.

Wiele osób uczestniczących od kilku lat w wigilijnych spotkaniach twierdziło, że tegoroczne było najpiękniejsze. Podkreślali dobrą organizację, piękny wystrój sali, wspaniałą atmosferę i smaczne posiłki. Nie dziwił więc fakt, że na liście osób, do których były kierowane podziękowania organizatorów, znaleźli się:

  • Elżbieta Przeździecka – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1- za udostępnienie obiektu
  • Irena Lipińska – pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki i uzależnień
  • Anna Osiadacz – dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury i pracownicy Centrum
  • Firma Cateringowa „Amigo” – za smaczne posiłki i profesjonalną obsługę kelnerską
  • Piotr Jezierski i zespół EM-art – za doskonałe oświetlenie i nagłośnienie
  • Urszula Zwierzchowska, uczestniczka projektu Mila II „Mama idzie do pracy”, realizowanego przez OPS – za przygotowanie pięknych zaproszeń
  • Harcerze Wolontariusze z 27 ADHD Ambitnej Drużyny Harcerskiej Deja Vu – za pomoc w przygotowaniu  paczek świątecznych, opiekę nad osobami z trudnościami w poruszaniu się, obsługę szatni,  pomoc przy rozdawaniu paczek
  • wszyscy, którzy wsparli Danutę Kijewską w przygotowaniu paczek świątecznych, poprzez przekazanie produktów spożywczych i przemysłowych.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: