W piątek na terenie Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach odbył się finał konkursu „Policjanci są wśród nas”. W finałowej rozgrywce III edycji turnieju zmierzyło się 16 drużyn szkolnych reprezentujących wszystkie komendy rejonowe i powiatowe Policji garnizonu stołecznego. Grodziską komendę reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1, która zajęła drugie miejsce. Zwycięzcami zostali gospodarze.

Celem konkursu „Policjanci są wśród nas” jest budowanie zaufania do służb mundurowych u dzieci oraz umiejętność korzystania z pomocy policjantów i radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Konkurs kierowany był do uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych. Przeprowadzono go w trzech etapach. W etapie szkolnym spośród uczniów danej szkoły wyłoniona została jedna 3-osobowa drużyna. Następnie podczas etapu rejonowego, który odbył się 07 maja, wyłoniona została jedna reprezentacja z terenu działania komend rejonowych i powiatowych Policji wchodzących w skład garnizonu stołecznego. W piątek 16 drużyn spotkało się w finale. Grodziską komendę reprezentowała Szkoła Podstawowa Nr 1 w składzie: Hubert Wałowski, Adam Przepiórkiewicz i Piotr Stankiewicz.

Każdy zespół musiał zmierzyć się z zadaniami w 3 konkurencjach- biegu po kopercie, sprawdzianie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej i rowerowym torze sprawnościowym. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasz zespół znakomicie radził sobie z wszystkimi zadaniami, a w rowerowym torze sprawnościowym był nie do pokonania. Ostatecznie uległ tylko drużynie gospodarzy. Za zajęcie 3 pierwszych miejsc drużyny otrzymywały puchary, nagrody i maskotki Borsuka. Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowane były dyplomy, pamiątkowe medale i drobne upominki, a na zakończenie tort z logo konkursu.

Oprócz sportowej rywalizacji uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w odbywającym się w tym samym czasie i miejscu pikniku z okazji Dnia Dziecka. Przygotowane przez organizatorów atrakcje dawały możliwość bliższego poznania zadań oraz sprzętu używanego podczas służby przez policjantów i funkcjonariuszy innych służb.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: